Železný hasič Prešov

V nedeľu 2.6. sa pred Oc Eperia v Prešove konal 3. ročník súťaže Prešovský železný hasič. Súťaž organizoval DHZ mesta Prešov, pod zaštitou primátorky mesta. Súťažiaci boli rozdelení do troch kategórii: Ženy, Muži-profesionál a Muži-dobrovoľník. Podstatou súťaže bolo plnenie disciplín, ktoré simulovali zásahovu činnosť. Súťažiaci plnili zadané úlohy v zásahovom obleku a s dýchacím prístrojom ako záťažou a keďže počasie vyšlo na jednotku a vonku bolo krásne slnečno, o to viac mali súťaziaci sťažené pomienky, nakoľko teplota v zásahovom obleku dosahovala okolo 40 stupňov celzia, takže určite sa poriadne zapotili. V kategórii Muži-dobrovoľník sa súťaže o titul "Železného hasiča" zúčastnili aj dvaja borci z našej obce,  Adam Baloga a Šimon Štofaník, ktorí absolvovali v tomto náročnom preteku svoju premiéru. V silnej konkurencii, medzi 39 prihlásenými, obsadil Adam a Šimon pekné umiestnenie. Obidvom gratulujeme k výsledkom a prajeme veľa ďalších úspechov, veríme, že sa ich účasť stane tradíciou a motiváciou aj pre ostatných. Ďakujeme, že aj týmto spôsobom reprezentujú našu obec.