Prvý tohtoročný výjazd pri požiari vo Fričovciach

Nový rok sa ani poriadne nezačal a náš dobrovoľný hasičský zbor už má za sebou prvý tohtoročný výjazd.
V prvý deň roka v neskorých večerných hodinách požiadalo operačné stredisko HaZZ náš zbor o pomoc pri hasení požiaru skladu balíkov sena v obci Fričovce.
Aj napriek tomu, že sme už mali techniku zazimovanú a bez vody, naši chlapci neváhali a zareagovali velmi rýchlo. Po napustení cisterny T815 CAS 32 sa ihneď ponáhľali na miesto požiaru. Keď dorazili na požiarovisko, na mieste už zasahovali profesionálni hasiči z HaZZ Behárovce s technikou T815-7 CAS 30, profesionálni hasiči z HaZZ Prešov s technikou Iveco Trakker CAS 30 a dobrovoľníhasiči z obcí Fričovce a Hendrichovce.
Išlo o veľmi náročný zásah nakoľko na hasenie bolo potrebné veľké množstvo vody. Hasilo sa systémom s diaľkovou dopravou vody cisternami. Naši hasiči zabezpečili hasiace vedenie a profesionálni hasiči následne dopĺňali vodu do našej cisterny dvoma svojimi cisternami. Taktiež sa rozoberala strecha z dôvodu prehorenia nosných trámov a následnému prepadávaniu strešnej krytiny.
Oheň sa podarilo dostať pod kontrolu až v ranných hodinách. Zásah našich hasičov trval skoro 12 hodín. Po návrate na základňu sa však práca ešte neskončila. Keďže máme zimu a celodenný mráz, ktorý mimochodom tiež komplikoval aj samotný zásah, bolo treba techniku opäť ošetriť a zazimovať, nakoľko naša technika parkuje v nevykurovaných priestoroch. Chlapci zo zásahu sa išli domov vyspať a nastúpila "denná zmena". Nakoľko vplyvom mrazu počas cesty domov došlo k zamrznutiu vody v systémoch a potrubiach našej tatrovky, bolo treba ju rozohriať a vodu povypúšťať aby nedošlo k fatálnemu poškodeniu a znefunkčneniu techniky. Po celodennom úsilí je naša technika ošetrená, zazimovaná ale samozrejme ak to bude potrebné opäť pripravená na zásah.

Ďakujeme firme FRANCAR s.r.o. za zapožičanie vysokovýkonneho ohrievača.

Vypracoval: DHZ Ovčie

https://www.facebook.com/DHZOvcie/